VIDEO - ŠKRIP

OTOČKA KUHINJA

Održano Svjetsko prvenstvo u udičarenju

Petak, 20 Studeni 2015 12:24

Od 03. – 11.listopada 2015.g. Supetar je bio domaćin 15. Svjetskog prvenstva u udičarenju iz usidrene brodice (U-21). Prvi je to put u povijesti da je Supetar bio domaćin jednog svjetskog prvenstva.

Organizator prvenstva bio je Klub za športski ribolov i podvodne djelatnosti u suradnji sa Hrvatskim savezom za športski ribolov na moru (HSŠRM) i pod patronatom Svjetske federacije za šporstki ribolov na moru (FIPS-M).

Na prvenstvu je nastupilo ukupno 40 natjecatelja iz 5 zemalja – Francuske, Crne Gore, Slovenije, Italije i Hrvatske.
Naslov svjetskog prvaka u pojedinačnoj konkurenciji osvojio je Hrvat Anđelo Kosović a Hrvatska je uzela i ekipni naslov svjetskih prvaka.  Reprezentaciji Italije pripalo je srebrno odličje a bronca je otišla u Sloveniju.

Zanimljivost ovog natjecanja je da su svih prvih 5 mjesta u pojedinačnoj konkurenciji zauzeli članovi jedne reprezentacije, i to Hrvatske, što se do sada nikad nije dogodilo.